У Mercedes-Benz розповіли скільки насправді заробляють їхні співробітники

У Mercedes-Benz розповіли скільки насправді заробляють їхні співробітники

02 серпня 2022
0

Штутгартська компанія Mercedes-Benz Group AG та її дочірня компанія Mercedes-Benz є одними з найвідоміших у світі автовиробників. Саме тому інтерес до їхньої діяльності величезний, і німецьке видання Bild із посиланням на своє джерело розповіло, скільки насправді заробляють співробітники компанії, що випускає автомобілі преміум-класу з трикутною зіркою на капоті.

Для початку нагадаємо, що Daimler AG вийшла зі складу DaimlerChrysler AG Group у 2007 році, але її історія набагато багатша, оскільки сходить до далекого 1883 року і тодішньої компанії Benz&Cie, яка створила перший у світі автомобіль. Сам бренд Daimler відомий своїми розкішними суббрендами, але торік він зіткнувся з кількома проблемами, що призвели до масового скорочення робочих місць.

З початку 2022 року виробник автомобілів офіційно називається Mercedes-Benz Group AG. Його моделі є символом німецького машинобудування, і хоча група зараз занепадає, автомобілі, як і раніше, популярні у всьому світі. Працювати в концерні мріє багато хто, вважаючи, що зарплати там «вищі від середнього».

Справа в тому, що босу Mercedes-Benz Оле Келленіусу добре платять, і це нікого не повинно дивувати. Лише у Німеччині у концерні працює 145 000 осіб, і ієрархія чітко регламентована. Від цього підрозділу багато в чому залежить зарплата людей, повідомляє Bild.

По-перше, рада директорів на чолі з генеральним директором Олою Каленіус. Решта управлінські посади розділені різні рівні. До так званого 1-го рівня входить близько 100 менеджерів. До них належать керівники регіонів (E2), керівники відділів (E3) та, нарешті, керівники груп (E4). Наприклад, керівник ІТ-команди отримує близько 140 000 євро на рік (брутто).

Заробітна плата інших менеджерів цього рівня є аналогічною, і вони мають право на службовий автомобіль, який замінюється новою моделлю кожні 6 місяців. Як правило, йдеться про машини типу G-класу або AMG, але цей бонус тільки для тих, чия зарплата перевищує 100 000 євро. А менеджер із розширеної ради директорів може розраховувати на приблизно фіксовану зарплату у розмірі 300 000 євро.

Як правило, оплата праці співробітників Mercedes-Benz AG здійснюється на основі умов колективного договору профспілки IG Metall. При цьому заробітна плата відповідних працівників залежить як від галузі праці та знань, так і від професійних років, проведених на підприємстві (тобто стажу роботи). Так, наприклад, після навчання фахівець-початківець може розраховувати на зарплату близько 3700 євро на місяць. Планувальник виробництва вже отримує місячну зарплату у розмірі 5800 євро.

Програміст отримує 60 000 євро на рік, а керівник виробництва може розраховувати приблизно 73 000 євро на рік. Співробітники рівня E також отримують знижку 21,5% на покупку нового Mercedes-Benz, яка поширюється на електричні моделі, такі як EQA або EQS. Окремо всі 170 000 працівників концерну отримали премію у розмірі 1 000 євро у 2020 році у зв'язку з наслідками пандемії коронавірусу та економічними проблемами.

Роком раніше тодішня Daimler AG виплатила своїм топ-менеджерам компенсацію у розмірі 23,1 млн. євро. Генеральний директор Ола Каленіус отримав 3,5 мільйони євро. Проте, зазначає Bild, винагорода топ-менеджерів групи становить лише малу частину загальних фінансових витрат.

Скільки грошей, спитайте ви, їм насправді платять? Це, як правило, регулюється складною системою виплат, від яких залежить успіх їхньої діяльності та компанії в цілому. Так, теоретично Ола Каленіус міг заробляти до 12 млн. євро на рік, а решта членів ради директорів - до 7,2 млн. євро. Однак під час кризи з коронавірусом керівники Mercedes-Benz відмовилися від своєї офіційної зарплати. Але вони обов'язково будуть компенсовані, оскільки компанія давно практикує виплату пристойних сум на пенсії, що для Mercedes-Benz є священним.

В цілому Mercedes-Benz дуже щедрий до своїх співробітників. Кажуть, що попередній глава концерну Дітер Цетше до відставки заробив 42 млн євро. І це, безумовно, добрий спосіб піти на пенсію.

Джерело: DIP Auto

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація