Де високий запит - там часто і шахрайство: як не натрапити на зловмисників при купівлі авто для ЗСУ

Де високий запит - там часто і шахрайство: як не натрапити на зловмисників при купівлі авто для ЗСУ

11 лютого 2024
0
Інформація розміщена на правах реклами або надана партнерами:

Для зручності вибору та покупки авто для Захисників трохи більше як рік тому, 18 січня 2023 року, на OLX створили спеціальну категорію «Авто для перемоги». За час її роботи було опубліковано майже 31 тисячу оголошень про продаж машин, які отримали понад 211 тисяч відгуків. Тобто попит тут перевищує пропозиції у майже 8 разів, що є досить високим показником. А там, де є високий запит і часто терміновість у здійсненні покупки, на жаль, можуть траплятись випадки шахрайства.

Про схеми зловмисників при купівлі авто та як від них уберегтися - розповідає керівник контент експертів OLX Олег Зінченко.

Найчастіше зловмисники використовують наступні 2 шахрайські схеми:

  1. Вимога попередньої оплати: одна із найпоширеніших схем не лише при купівлі авто, а загалом. Суть полягає в тому, що користувачам для перегляду авто чи попереднього бронювання пропонують скинути завдаток, а після отримання коштів - шахраї зникають.
  2. Купівля неякісного авто: в описі пропозиції недоброчесні продавці вказують некоректну інформацію та характеристики авто. Після оформлення та покупки виявляється, що «не бита і не фарбована» машина має дефекти, була втоплена або взагалі складена з декількох авто.

Які характеристики в оголошенні про продаж авто мають насторожити:

  • занижена ціна на машину (на 20%, 30%, 40% нижче ринкової), яка має «ідеальний стан»;
  • такі слова в оголошенні як «терміновий продаж» і аналоги;
  • нещодавно створений обліковий запис, якому 1-2 тижні;
  • відмова від особистої зустрічі та вимога передплати;
  • відмова надіслати додаткові фото авто, VIN-коду чи техпаспорту;
  • при комунікації продавець розповідає про «проблемні» документи авто та труднощі в переоформленні.

Щоб не натрапити на шахрайські гачки при купівлі авто, завжди перед тим, як здійснювати будь-які фінансові чи юридичні операції, домовляйтесь про особисту зустріч, не переказуйте продавцям попередню оплату.

При спілкуванні ставте якомога більше питань, що стосуються авто та порівняйте наскільки збігаються відповіді із заявленими характеристиками в оголошенні. Адже часто буває, що в пропозиції зазначена локація Київ, а по факту авто у Львівській області, або різняться ціни. Такі індикатори можуть допомогти зрозуміти, наскільки продавець пам?ятає важливі дані про машину.

При огляді авто варто взяти з собою експерта, який може виявити наскільки машина відповідає заявленим характеристикам і чи не має дефектів. Також до оформлення угоди купівлі-продажу обов'язково потрібно відвезти машину на станцію технічного обслуговування.

Джерело: OLX

Обговорення новини

Коментарів поки ніхто не залишив. Станьте першим!

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація