Лідер Китаю в Угорщині оголосить про нові інвестиції у виробництво електромобілів

Лідер Китаю в Угорщині оголосить про нові інвестиції у виробництво електромобілів

06 травня 2024
5

Під час візиту Сі Цзіньпіна в Угорщину цього тижня китайський лідер та глава угорського уряду Віктор Орбан оголосять про значні китайські інвестиції у виробництво електромобілів. Про це повідомило агентство АР, посилаючись на неофіційні дані.

В грудні Угорщина оголосила, що один із найбільших у світі виробників електромобілів, китайська BYD, відкриє свій перший європейський завод з виробництва електромобілів на півдні країни.

Тепер, під час візиту Сі в Угорщину, обоє лідерів оголосять про ще одну інвестицію у виробництво електромобілів із залученням китайської компанії Great Wall Motor.

За даними дослідницької лабораторії AidData при державному університеті Вільяма і Мері у Вірджинії, китайські кредитори видали кредити на суму понад 22 мільярди доларів дев'яти країнам Центральної та Східної Європи в період з 2000 по 2021 рік.

З цієї суми $9,4 млрд було надано Угорщині, а $5,7 млрд - Сербії, що значно перевищує загальну суму кредитів, наданих іншим країнам регіону.

Угорщина створила сприятливе інвестиційне середовище для Китаю, надаючи щедрі податкові пільги, субсидії та інфраструктурну допомогу китайським компаніям, а також допомагаючи їм орієнтуватися в угорській бюрократії.

Поблизу Дебрецена, другого за величиною міста Угорщини, ведеться будівництво заводу з виробництва акумуляторів для електромобілів площею майже 222 гектари і вартістю 7,3 мільярда євро, що є найбільшою в історії Угорщини прямою іноземною інвестицією.

Уряд Орбана сподівається, що завод, яким керує китайський акумуляторний гігант CATL, зробить країну світовим центром виробництва літій-іонних акумуляторів в епоху, коли уряди все більше прагнуть обмежити викиди парникових газів шляхом переходу на електромобілі.

Обговорення новини

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація
Andriy86  

він там що, пів китаю на цьому двоповерховому літаку із собою привіз?

+1-6ВІДПОВІСТИ  
gorra  

слава україні

ВІДПОВІСТИ  
Tоsik  

gorra, та бачимо які у тебе і "Слава" і "Україна" - все з маленької літери, дуже показово

+1ВІДПОВІСТИ  
gorra  

Tоsik, так братан це рука кремля, тебе не обдуриш...

ВІДПОВІСТИ  
Показати ще 1

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація